Taip gimė žvaigždė


Režisierius Bradley Cooper
Vaidina Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott
2018, JAV, 136 min.


Niekada neklausau tokios muzikos. Tiesą sakant, jos nekenčiu. Akustinės gitaros, ilgi vyrų plaukai, reikšmingos minos dainuojant banalybes, žodžiai „love, baby“, nulaižyti balsai ir ištęstas aaa. Neketinau žiūrėti ir filmo su Lady Gaga (nors man labai patinka Lady Gaga, bet ne jos muzika).

Tačiau daugelis, net tie, kurie vakarais klausosi Davido Bowie per patefoną, sakė, kad filmas geras. Vienas kino kritikas, kurio nuomonę labai vertinu, apie juostą „Taip gimė žvaigždė“ atsiliepė irgi palankiai, minėdamas profesionalumą, gal net talentą. Patikėjau.

Kai Eli (Lady Gaga) įsidrąsinusi žengė į sceną dainuoti „Shallow“, ėmiau jaudintis, ar jai pavyks, o pavykus užliejo pasitenkinimo banga. Trumpai tariant, net sudrėko akys. Tiesą sakant, tą akimirką sutrikau. Klausiau savęs – nejaugi mane jaudina ši daina? Negana to, net keletą dienų po peržiūros klausiausi „Shallow“ darbe per ausines. Mane ši daina vis dar jaudino.

Šis suvokimas mane pritrenkė. Mano nuomone, pats filmas yra, švelniai tariant, paprastas. Tačiau susidaro įspūdis, kad režisierius sugebėjo šią istoriją papasakoti neapsakomai intymiai ir švelniai. Banalu sakyti, bet atrodo, kad Bradley Cooperis jai atidavė visą save, kaip kad elgiasi scenoje muzikantai, nes fanai jaučia dirbtinumą (kažką panašaus pasakė ir pagrindinis filmo personažas Džekas).

Manau, net ne fanai, bet ir didžiausi filmo priešininkai žiūrėdami „Taip gimė žvaigždė“ gali tai pajusti. O pajutę – paprasčiausiai pasiduoti.