Greiti ir įsiutę 7


Režisierius James Wan
Vaidina Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jason Statham

2015, Japonija, JAV, 137 min.


Kažkas po šio filmo pilietiškai piktinosi, jog, žiū, ankstesniuose serialo filmuose viskas buvo realistiškiau, o štai dabar kūrėjai perlenkė lazdą. Tikrovėje juk taip nebūna. Atseit neįmanoma, kad autobusui pakibus virš skardžio veikėjas išsiropštų iš jo vidaus ant stogo, juo bėgtų, šoktų aukštyn, o situaciją įvertinusi draugė sportiniu automobiliu dumtų skardžio link ir atliktų viražą kaip tik tą akimirką, kad šis, autobusui garmant į prarają, spėtų sugriebti galinį automobilio sparną.

Savom akimis buvo galima tai pamatyt. Vadinas – įmanoma. Todėl keistas tas pasipiktinimas.

Juo labiau kad kur kas mažiau įtikinamos buvo kitos šio filmo minutės. Pavyzdžiui, kai šeši tiesia linija išsirikiavę žmonės žiūri į miesto panoramą ir šnekasi lyg nuo teatro scenos, arba kai raumenų kalnas ant savo rankos sutraiško gipsą sakydamas dady gotta go to work.

O tos scenos, kuriose kažkas panašaus į „Ferrari“ (kažkodėl be stabdžių) važiuoja dangoraižiu, prakerta jo stiklinę sieną ir įskrenda į kitą dangoraižį, atrodo visiškai normaliai. Netgi ta vieta, kur vyrai ir moterys automobiliais išlekia pro lėktuvo angą ir parašiutais nusileidžia tiesiai ant kelio, irgi atrodo gana tikroviškai ir įtikinamai.

Apie tai interviu yra pasisakęs ir vienas pagrindinių šio filmo aktorių Vinas Dieselis: mes norėjome tikroviškumo. Be abejo, šios kūrėjų pastangos yra matomos ir ekrane, išskyrus galbūt tas vietas, kur rodomi aktorių veidai. Tiesa, su tikrove sunkiai dera ir herojų tariami žodžiai: jie gražiai skambėtų virtuvėje išjungus šviesą, o štai krentant iš dangaus automobiliu atsiranda šioks toks nesuderinamumas. Bet, matyt, tai menkniekis. Kaip sakoma, – baltų kojinių po kostiumu nesimato. Šiaip jau – taip nesakoma, bet galėtų būti, o tada tai tiktų šio filmo veiksmo ir dramatizmo aliuzijoms.