Penkių dienų avantiūra

Penkių dienų avantiūra

Lietuvių filmoteka

Plikšių juokeliai

Penkių dienų avantiūra
Režisierius Žeraldas Povilaitis | Scenarijaus autoriai Maša Fridman, Žeraldas Povilaitis, Artūras Povilaitis Dialogų autorės Maša Fridman, Rūta Lukoševičiūtė Operatorius Feliksas Abrukauskas | Vaidina Arvydas Dapšys, Judita Urnikytė, Dominykas Vaitiekūnas, Kirilas Glušajevas, Ieva Šimukauskienė, Donatas Šimukauskas, Kristina Žaldokaitė, Anžela Aleksandrovič, Perlis Vaisieta 2008, vaidybinis, 95 min. Pavloff Entertainment

Žeraldo Povilaičio filmas „Penkių dienų avantiūra“ gretintinas su televizijos serialais, bet pretenduoja į holivudinę komediją. Filmui per mažai plikšių – vienas Arvydas Dapšys rodo apkūnią krūtinę, visa kita suslėpdamas į vonią ar į vadinamuosius „triusikus“. Moterys didžiuojasi tik dekolte. Giliausia Liepos (Kristina Žaldokaitė). Viskas liumpsi ir pumpsi, kad sužavėtų atvykusio prodiuserio, festivalių vilko Eroso slepiamą vabaliuką. Tačiau vadybos liūtė nežino, kad iš Graikijos atbildės dar galingesnių matmenų Natalija, primenanti Fellini personažus, ir visu svoriu užguls vyrą. O tas bėga nuo storuliukių ir svajoja apie Eglę (Judita Urnikytė), kuri nedemonstruoja supersekso, bet gražiai šypsosi ir turi gražų balsą. „Iš karto justi veislė“, – sako apie ją Erosas, mat Eglės tėvas – turtingas verslininkas. Jam irgi atrodo, kad geriau užsienietis Kakis, negu lietuvis „smirdakis“. Mat vardo Erosas maža, dar sugalvota ir komiška pavardė – Giannakakis. Jis, žinoma, tuoj pasileidžia paskui Eglę, nes Lietuvoje teturi tik tris dienas. „Istorija, paremta tikrais gandais“, – taip apibūdina savo filmą autoriai. Galėjo parašyti ir „faktais“. Lietuvos televizijos ne vieną tokią istoriją yra pasakojusios. Reta kuri baigiasi laimingai, bet penktoji diena filme kaip ir niekuo nesibaigia. Net nesuprasi, kas čia su kuo ir kodėl išskrenda į Šveicariją vos ne paskutiniu „Flylal“ reisu. Toks būtų erotinis siužetas, jeigu neskaitysime muzikinio. Alanas Chošnau dainuoja kaip svečias, o Eglė dalyvauja konkurse, kurio pavadinimas labai tikroviškas – „Europe Young Talent“ i r sutampa su kasmetinėmis „Eurovizijos“ aistromis. Daug kitokios muzikos kartais nustelbia dialogus, o būtų smalsu išgirsti, ko prirašė Rūta Lukoševičiūtė, jau išleidusi humoreskų knygą.

 

Tačiau viskas holivudiška – scenarijų rašė keliese. Visokių kino profesijų sąrašas dar ilgesnis. Kai kurios net neverčiamos į lietuvių kalbą: scripto supervaizeris – Jelena Gostina, gaferis – Natalija Kutko, Key gripas – Rokas Rudžionis ir t. t. Jei leidžiamės į avantiūrą, tai viskas galima? Mėginama įtikinti, kad Erosas žaidžia su Egle labai erotiškus žaidimus, bet už nuotraukas, kurias slapta padarė „žurnaliūga“, vargu ar kas išdrįstų paprašyti šimto tūkstančių eurų. Ir kodėl Erosas taip išsigando žmonos, jeigu ta jau seniai žino apie jo „kastingus“ lovoje? Gal komedijoje iš „žvaigždžių“ pasaulio neverta ieškoti logikos? Užtenka visiems pateikti klausimą, kas yra pramogų verslas, ir siužetas savaime išsirutulios. Atsakymai: muzika, televizija, mados, gražios moterys su dideliais papais (šį žodį kai kurie redaktoriai jau braukia lauk), seksas. Ignas Miškinis „Diringe“ ieškojo pramogų ir reklamos pasaulyje absurdų. Arūnas Valinskas įrodė, kad absurdams nėra galo. Jis pateko į filmą, bet iškreipta pavarde – Aronas Velinskas. Taip jį mini taksistas Volčiokas, viską iškraipantis ne prasčiau už Sūrskį iš „Dviračio šou“. Donatas Šimukauskas suvaidino įsimenantį ir simpatišką personažą, kuris žino, kas yra „televidenije“ ir tikisi kaip nors prastumti į žvaigždžių pasaulį savo dukrą Oksaną, kuri tiek paritus, tiek pastačius. Simpatiškas ir vadybininkės Liepos padėjėjas Žiuljenas (Kirilas Glušajevas) – paslaugus, paslankus neaiškios lytinės skirties personažas. Keistieji antraplaniai personažai labiau krenta į akis nei pagrindiniai, turintys ištempti visą avantiūrą. Pagrindinius įsidėmi daugiau iš veido, nes operatorius Feliksas Abrukauskas ir „Kolekcionierėje“ pasirodė kaip fotogenijos specialistas. Aktorės Juditos Urnikytės veidas nufilmuotas taip, kad iš tikrųjų atitinka Eroso pamoką: „Priverskite publiką jūsų norėti.“ Gaila tik, kad jos Eglė laimi konkursą nieko iki galo ir nesudainavusi. Arvydas Dapšys vartosi it inkstas taukuose. Gal per daug gerai pažįstamas jam šis pasaulis, kurį Ž. Povilaitis nori mums pristatyti kaip didelį atradimą?

 

Apmaudžiausia, kad beveik nebuvo kur pasijuokti, nors specialiai ėjau į „Vingį“ du kartus, žinodamas, kad komedijos negalima žiūrėti vienam. Mažai ką gelbėjo, nes salėje be manęs dar būdavo trys keturi, tad iki kvatojimo toli. Galima nebent paprunkšti iš to, kaip Kakis vedžioja už nosies naivuolius, bet moterys vis vien gudresnės. Neįsivaizduoju, kas yra Einsteinazz, kuris siuntinėja Liepai žinutes ir dalyvauja sąmoksle apšvarinti Erosą. Juokingiausia, kad 47-metis sekso gigantas prisipažįsta begalįs lovoje vos kartelį. O jau „katinėli“, „zuikeli“, „saulute“ nurašyta tiesiai iš televizijos reklamų. Ir tik vienas „Eik šikt...“ – iš gyvenimo. Be plikšių juokelių.


Publikuota: 2009/1 (304)
 

Komentarai (0)

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg