Nr. 2016/2 (334)

Skoningai rengtis – gerų manierų bruožas.
TOM FORD

Mada – lyg architektūra, svarbiausia proporcijos.
COCO CHANEL

Neatidumas aprangai – moralinė savižudybė.
HONORÉ DE BALZAC

 

Vasarą šios frazės turėtų būti ypač aktualios – kokiu kitu metų laiku gali pademonstruoti geriausią savo garderobą? Dabar apie madą rašo kas tik gali, bet tekstai apie kiną ir madą – retesnis reiškinys. O vis dėlto šie du dalykai seniai neatsiejami vienas nuo kito – juk filmų herojai dažnai pasufleruoja, kaip rengtis. Tad vasariniame „Kino“ numeryje Živilė Pipinytė siūlys pasinerti į mados pasaulį kine. Pasak autorės, „kinas ne tik rodo madingus daiktus ar drabužius, kurių trokšta visi, bet ir sugeba paversti juos kultiniais“. Jei nežinojote – sužinosite, kada taip išpopuliarėjo „Ray-Ban“ firmos akiniai, medvilniniai marškinėliai trumpomis rankovėmis, džinsai, „Louboutin“ batai. Apie Woody Alleno filmų moterų garderobą galima net knygą parašyti.

Kanų kino festivalyje kinas ir mada taip pat žengia koja kojon. Neseniai pasibaigusį 69-ąjį festivalį apžvelgia Aistė Račaitytė. Kanų garbės „Auksine palmės šakele“ už indėlį į kino meną šiemet buvo apdovanotas Jeanas-Pierre’as Léaud – jį išsamiai pristato Izolda Keidošiūtė. Pirmąkart šis aktorius Kanų raudonu kilimu žengė 1959 m., būdamas tik keturiolikos, suvaidinęs pagrindinį vaidmenį François Truffaut filme „Keturi šimtai smūgių“. I. Keidošiūtė teigia, kad be šio vaikino Naujoji banga, ko gero, būtų šiek tiek kitokia.

Vasariniame „Kine“ – ir daugiau pažinčių su įdomiais kūrėjais. Ieva Kotryna Skirmantaitė supažindina su Pietų Korėjos režisieriumi Hong Sang-soo, kurio filmai, pasak Scorsese’s, skirti ne pasakoti istoriją, bet parodyti gyvenimo fragmentus. Dovilė Raustytė kalbina kino operatorių Vladą Naudžių, anksčiau dirbusį su Šarūnu Bartu, Valdu Navasaičiu, Kristijonu Vildžiūnu, Audriumi Stoniu, o dabar gyvenantį Olandijoje ir nesiskundžiantį užsakymų stoka. Neringa Kažukauskaitė kalbasi su rusų režisieriumi ir vienu iškiliausių scenaristų Aleksandru Mindadze, o Dovilė Grigaliūnaitė apie filmą „Mariupolis“ diskutuoja su Mantu Kvedaravičiumi.

Saulėtos vasaros su „Kinu“!