Nr. 2017/2 (338)

Išdalintos dar vienos Lietuvių kino akademijos (LiKA) „Sidabrinės gervės“. Šįkart triumfavo debiutanto pilnametražiame kine – Andriaus Blaževičiaus filmas „Šventasis“. Tikrai nesinori nuvertinti jauno ir daug žadančio režisieriaus, tačiau nepelnytai į šešėlį buvo nustumta Lina Lužytė su savo filmu „Amžinai kartu“ bei Kristijonas Vildžiūnas su „Senekos diena“. Nepaisant pasamdytos manekenės, kuriai teko „garbė“ atnešant į sceną beveik kas trečią „Gervę“ keisti vulgarias sukneles ir tiesiog būti vyriško žvilgsnio objektu, Mariaus Ivaškevičiaus seksistinių, veik anachronistinių juokelių, nekultūringo kultūros ministrės pasisakymo kitų kūrėjų atžvilgiu, reikia pasidžiaugti, kad visgi nugalėjo menas, o tiesiog nepadorus masių virkdymo ir primityvių emocijų generavimo reginys – „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. Donatas Ulvydas) – negavo nė vienos „Gervės“. Turbūt ne vienas atsiduso lengviau.

Nors „Šventojo“ premjera numatyta tik rugsėjį, šiame numeryje jau rasite filmo recenziją. Taip pat recenzuojamas ir geriausiu dokumentiniu filmu pripažintas „Moteris ir ledynas“. Siūlome paskaityti ir interviu su jo režisieriumi Audriumi Stoniu.

Jei Rooney Mara suvaidintų lietuviškame kine, tikrai būtų pagerbta „Sidabrine gerve“, tad siūlome su ja susipažinti iš arčiau, ne tik nuolatiniams skaitytojams, bet ir režisieriams, prodiuseriams ar scenaristams. Tą patį galima pasakyti ir apie kitą asmenybę – Aki Kaurismäki. Iš jo lietuvių kūrėjai daug ko gali pasimokyti.

Kadangi už lango lyg ir vasara, o jos metu žmonės atostogauja arba atostogaudami  „daro chaltūrą“, „Kinas“ siūlo vieną alternatyvą, kaip praleisti laisvą laiką, jei tai ir būtų nakties valandos: žiūrėti serialus. Kokius – sužinosite perskaitę šio numerio temą „Naujasis televizijos aukso amžius, arba Apie ką kalbasi žmonės?“ Tad jei norite neatsilikti nuo šiandienių realijų – geriau lietuviškus internetinius portalus iškeiskite į kokį serialą. Jų pasiūla ir kokybė tikrai aukšta.

Vasariškos vasaros, lengvų „chaltūrų“ ir įdomių serialų!

 

KINAS